Santorini - perla Grécka

Destinácia: Grécko, Santorini
Kód zájazdu: 1278110
Cena od: 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.10.2023 5 dní First Minute 599 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Santorini - poznávací zájazd letecky. Navštívte s nami jedno z najromantickejších miest na svete, grécky ostrov Santorini. Čaká vás úchvatná Oia s bielymi domčekmi vytesanými do skál a krásnym západom slnka, plavba na aktívnu sopku, kúpanie v horúcich sopečných prameňoch,nákupy vo Fire, možnosť jazdy na lanovke, priezračné Egejské more a iné. Vychutnajte si mieste špeciality a unikátne vína, vyprodukované na tomto sopečnom ostrove, alebo sa jednoducho vychutnávajte kúpanie a opalovanie. Počasie v mesiacoch Jún, september, október sa pohybuje okolo 27-30 °C. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.


Program zájazdu
Deň 1: odlet z Viedne - celodenný relax na pláži v dovolenkovom stredisku Perissa
Odlet z Viedne na Santorini . Po prílete na Santorini, transfer súkromným autobusom do hotela v dovolenkovom stredisku Kamari, ktoré Vám ponúka krásnu promenádu s barmi, reštauráciami a obchodíkmi a jednu z najkrajších pláži na ostrove. Individuálny program v letovisku Kamari, jednoducho užívajte pobyt s kúpaním, slnením a skvelými gréckymi pochutinami a nápojmi. 

Deň 2: celodenný autobusový výlet Fira - plavba na vulkán - Pyrgos
Raňajky, transfer súkromným autobusom do hlavného mesta Fira, ktoré je centrom nákupov na Santorini a ponúka nádherný výhľad na sopečný ostrov. Možnosť plavby loďou na aktívny vulkán spolu s kúpaním v horúcich prameňoch vulkánu. Pred nástupom na výletnú loď vás čaká  588 "somárskych" schodov, ktoré vedú do starého prístavu. Kľukaté schody do prístavu môžete absolvovať pešo, na somárikovi alebo lanovkou. Po návrate z plavby späť do starého prístavu voľný program na nákupy v úzkych uličkách mesta. Následne transfer do najvyššie položeného mestečka Pyrgos, individuálna prehliadka alebo na najvyššie pohorie Profitis Ilias s kláštorom. Obe miesta ponúkajú výhľad na celý ostrov ako na dlani. V podvečerných hodinách transfer súkromným autobusom späť na ubytovanie. 

 
Deň 3: celodenný autobusový výlet Akrotiri - Červená pláž - čarovná Oia
Raňajky, individuálny program. V obedňajších hodinách transfer do múzea Akrotiri, kde preskúmate pozostatky mesta zaliateho lávou považovaného za bájnu Atlantídu. Následne pešia prehliadka Červenej pláže, tvorenej lávovými kameňmi. V poobedňajších hodinách transfer súkromným autobusom do kúzelného mesta Oia, ktoré je považované za jedno z najromantickejších miest na svete. Žiarivé biele domčeky s modrými strechami vytesané do skaly spolu s unikátnymi výhľadmi zanechajú vo vás zážitok na celý život. Po prehliadke mestečka  sa nám naskytne jedinečný výhľad na západ slnka na najvyššom bode mestečka. Po západe slnka transfer súkromným autobusom späť na ubytovanie. 

Deň 4: celodenný relax na pláži
Raňajky a celodenný individuálny program v letovisku Kamari. Možnosť fakultatívneho výletu na degustácie "sopečných vín" v jednom z preslávených vinárstiev, alebo iné miestne výlety. Alebo si jednoducho užívajte pobyt pri nádhernom mori s kúpaním, slnením a skvelými gréckymi pochutinami a nápojmi. 

Deň 5: odloženie batožiny - celodenný relax na pláži - odlet do Viedne
Raňajky, odloženie batožiny, celodenný relax na pláži a v letovisku Kamari, vo večerných hodinách transfer súkromným autobusom na letisko, odlet do Viedne
 
Ubytovanie:
Rivari Santorini Hotel ***
Hotel Rivari je postavený v tradičnom kykladskom štýle a pozostáva zo 7 dvojpodlažných budov situovaných vo veľkej rozkvitnutej záhrade. Pláž Kamari s čiernym pieskom je vzdialená len 10 minút chôdze. Hotel je vybavený sladkovodným bazénom s hydromasážnymi triskami, ležadlami a barom pri bazéne. V hotelovej reštaurácii si môžete vybrať z ponuky špecialít gréckej a medzinárodnej kuchyne. Hotel ponúka klimatizované izby s minibarom,  TV s vlastnou kúpeľňou a toaletou, toaletné potreby, uteráky, sušič vlasov. Raňajky poávané formou bufetových stolov.

Doprava:
letecká doprava


Predbežné letové časy:
 Viedeň - Santorini 13:40-17:00 / Santorini - Viedeň 23:00-00:30  hod.
trvanie letu 2:20 hod.

Cena zahŕňa
letenka Viedeň - Santorini - Viedeň
servisné a palivové poplatky
1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20 cm)
1 x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x20)
check-in leteniek
4x ubytovanie v 3* hotely s bazénom pri mori
4x bufetové raňajky
transfer letisko – hotel – letisko
súkromná autobusová doprava podľa programu
služby slovenského sprievodcu CK
sprievodca je s vami počas celého zájazdu
poistenie insolventnosti CK


Cena nezahŕňa
- vstupné do pamiatok 
- pobytová taxa (platí sa na mieste)


Orientačné ceny vstupov
plavba na vulkán 25 EUR  / osoba (platí sa vopred/na mieste)
lanovka 6 EUR / osoba (platí sa na mieste)
Akrotiri 12 Eur / osoba / (platí sa na mieste)

Generované systémom ProfiTour