Šumava - ako sme ju ešte nevideli

Destinácia: Česká republika, Juhočeský kraj
Kód zájazdu: 1241209
Cena od: 299 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

15.09.2022 4 dni 299 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

PROGRAM:

1.deň: 15.09.2022 – štvrtok /voľný deň v SR/

05:00 hod odchod zo Žiliny na Nové Hrady, prehliadka mesta a osobné voľno na obed. 14:00 hod prehliadka romantickej pevnosti na úpätí Novohradských hôr, ktorej expozícia pripomína históriu rodu Buquoyov od príchodu zakladateľa rodovej vetvy v Čechách Karola Bonaventutu Buquoya až po výstavbu nového zámku na predmestí, v ktorom dnes sídli akademické a univerzitné centrum. 14:45 hod presun do Terčinho údolí, 3- hodinová prechádzka po šľachtickom parku, ktorý tiež založil rod Buquoyov. Čakajú nás upravené cestičky, drevené mostíky, lavičky, romantické stavby, empírový kúpeľný dom, mlyn, ktorý dnes slúži ako penzión a výletná reštaurácia. Najkrajším miestom je umelý vodopád z roku 1817, ktorý je napájaný náhonom z riečky Stropnica. 18:00 hod osobné voľno na večeru 19:30 hod pokračovanie na ubytovanie v oblasti Lipna, cestou foto zastávka pri romantickej pevnosti v Žumberku. V osade založenej v polovici 13. storočia vystavali koncom 15. storočia kamennú neskoro-gotickú pevnosť, ktorá neskoršími úpravami získala vzhľad renesančného zámočku. Má romantickú polohu na brehu jazera a v jej interiéri je expozícia ľudového maľovaného nábytku z 18. a 19. storočia.

2.deň: 16.09.2022 – piatok

Po raňajkách celodenná turistika z Novej Pece po zelenej značke miernym stúpaním k Akvaduktu Schwarzenberského plavebného kanála, ďalej cez Panský Potok na Rijište, kde je možnosť občerstvenia v bufete. Po krátkej prestávke pokračovanie k Núdzovému nocovišťu, kde je odbočka na lesný kamenistý chodník, po ktorom sem-tam steká voda na úseku cca 1 km, pokračovanie cez Kamenné more ku Plešnému jazeru. Po krátkom odpočinku asfaltovým chodníkom zídeme na rázcestie Hučina-Potok, odbočíme na modrú značku, ktorá nás zavedie k Hornému a Dolnému portálu Schwarzenberského plavebného tunela a na Jelenie vrchy.
Po prestávke na neskorší obed a odpočinku pokračovanie popri Schwarzenberskom kanáli opäť k Akvaduktu a následne ku autobusu pri Horskej službe. Zastávka na skorú večeru v Novej Peci, ubytovanie ako v predošlý deň.

3.deň: 17.09.2022 - sobota

Po raňajkách krátky transfer autobusom a pešia turistika: Medvedí chodník – jeden z najstarších a najatraktivnejších na Šumave celkom 7,5 km na Jelenie vrchy. Osobné voľno na neskorý obed a návrat miestnym autobusom do Novej Pece. Večera fakultatívne, ubytovanie ako v predošlý deň.
Kto nemá záujem o turistiku, môže sa rekreovať pri priehrade Lipno.

4.deň: 18.09.2021 – nedeľa

Po raňajkách odchod do Vyššího Brodu, prehliadka Cisterciáckeho kláštora. Podľa povesti ho založil Vok z Rožmberka 01.06.1259 z vďaky Panne Márii za záchranu svojho života v rozbúrených vodách Vltavy. V gotických pivniciach starobylého opátstva je umiestnená najcennejšia pamiatka, ktorá patrí ku skvostom zlatnického umenia, ktoré sa zachovali na európskej pôde, Závišov kríž. Namiesto návštevy kláštora možno individuálne navštíviť neďaleké Poštovné múzeum.
Predpoludním prehliadka hradu Rožmberk, ktorý založil rod Vítkovcov, predchodca jedného z najvýznamnejších českých rodov – Rožmberkov. Hrad dnes vlastní rozsiahlu zbierku obrazov, zbraní, nábytku, porcelánu a skla posledných majiteľov z rodu Buquayov. Po prestávke na obed odchod na cestu späť, predpokladaný príchod do Žiliny do 21:00 hod

Cena zahŕňa:

dopravu zájazdovým autobusom, ubytovanie 3 noci s raňajkami – izby s príslušentvom, sprievodcu CK


Povinný príplatok:

príplatok za 1-lôžkovú izbu 90 eur/pobyt

Nepovinný príplatok:

zájazdové poistenie UNION 10 €/os.


Výdavok na mieste:

obedy, večere, občerstvenie, miestna doprava Jelení Vrchy – Nová Pec
vstupné


Vstupné informačné:
                            Dosp.os.        + 65 r.
Nové Hrady - hrad    6 €              4 €
Vyšší Brod – kláštor, úhrada na mieste
                              5 €              3,50 €
Vyšší brod – poštové múzeum
                              2 €              1 €
Rožmberk - hrad      6,50 €          5,20 €

Generované systémom ProfiTour