Cesta okolo sveta BUBO lietadlom - 7 divov sveta

Prvý pohľad na slávnu Pokladnicu Al-Khazneh Vám vyrazí dych.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Najkrajšia stavba Indie, postavená z čistej lásky.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Oddych a poznávačka plná zážitkov, to je BUBO. Sme pred štvrtým z naších divov, mayskou Chichen Itzá Kyvadlovými autobusíkmi sa vezieme až ku bránam samotného inkského mesta. Výhľady na okolité hory be Miesto, kde sa konala staroveká Champions league. Koloseum v Ríme. /uploads/galleries/15234/plane.jpg Naše lietadlo na ceste okolo sveta B 737-800 Všetko je pripravené na Vašu cestu okolo sveta súkromným lietadlom. Vaše miesto, Váš kapitán, Váš sp Zastávka prvá, Jordánsko.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pozostatky najstaršieho kostola na svete. Unikátnosti hľadáme aj tam, kde by ste to nečakali. foto: Privátne transfery s profesionálnymi šoférmi počas celej cesty. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Jordánske hašimovské kráľovstvo, krajina bohatá na históriu aj prírodné krásy. Tu, uprostred rozpráv Púštnymi údoliami viedli cesty karaván do mesta hlboko skrytého v skalách o ktorom sa písali básne a Uzučkým siqom prechádzame ku najznámejšiemu klenotu starobylého obchodníckeho mesta Petra.
foto: Mar Preveziete sa na koni? Jazda ku siqu je v cene Vášho vstupného. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ťavy beduínov sa na túto krásu dívajú deň čo deň. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Fotogenická Petra. Ktorá z jej častí je najkrajšia? Siq? Pokladnica? Kláštor? Skryté vyhliadky? Na t Chodíme sem už tridsať rokov a s beduínmi sa poznáme. 
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Výhľady na umesto ukryté v púštnych horách. Petru s nami spoznáte z iného uhla.
foto: Ľuboš FELLNER Dozvieme sa viac aj o tajuplných Beduínoch, žijúcich v púšti.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na ceste k hrobke Mojžišovho brata Árona. Ak sa chcete vybrať na tento trek, prečítajte si Ľubošove Al-Khazneh. Pohľad, ktorý v Petre očakávate, ale vždy Vám vyrazí dych. Pocit objaviteľa budete mať s Nechajte sa ponúknuť sladkým mätovým čajom, ktorý je v Jordánsku národným nápojom.
foto: Tomáš KUBUŠ Púštna krása.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Najmohutnejšia budova v Petra, al-Deir. Len vstupné dvere sú vysoké 8 metrov. Vyšliapete si k nej s Neuveriteľné stavby vytesané do pieskovca. Ako sa asi cítil Johan Ludwig Burckhart, keď Petru objavi Západ Slnka nad Petrou.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Všade, kde sme, degustujeme lokálnu kuchyňu. Hummus, falafel, baba ghanoush, mäkkučký pita chlieb... Prečítajte si blog o hoteloch na ceste okolo sveta, ktoré sme pre Vás popísali a nafotili. foto: Ľub Je čas ísť ďalej... foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Cesta dotiahnutá do detailov.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čoskoro pristávame v Indii. S posádkou lietadla sme dobrí kamaráti. Možno nám kapitán dovolí nazrieť Sme v Indii, krajine svätcov.
foto: archív BUBO Spanilá jazda cyklorikšou v Starom Dillí bude jedným z vaších top zážitkov cesty. foto: Ľuboš FELLNE Na rikšiach sa budeme preháňať indickými ulicami. Najkrajšie pamiatky aj každodenný život. Uvidíme toho naozaj veľa.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čo viete o sikhizme? Po návšteve Indie s nami už omnoho, omnoho viac.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Dojímavý príbeh Šahdžahána a jeho milovanej Mumtáz stvárnený v našom druhom novodobom dive sveta - T Koľkokrát si s Vami domáci spravili fotografiu? Sme si navzájom exotickí. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Taj Mahalom sa budeme kochať hodiny. Spoznáte ho s nami z kažého uhla.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Každý deň iné tváre, iná kultúra, iné a nové zážitky.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Bar v našej reštaurácii. Dáte si naše obľúbené pivo Kingfisher? Alebo ochutnáte indický rum? foto: Ľ Každý deň aj večer Vás chceme prekvapiť. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Letíme do krajiny stredu. V lietadle sa už začíname cítiť ako doma. Letušky a stewardov poznáme po m Veľký čínsky múr, ktorý chránil krajinu pred hordami zo severu.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Čínsky múr má mnoho prezývok. Jednou z nich je aj Dračí chrbát. Je to naozaj obrovitánska stavba, kt Minulý rok sa nám podarilo byť na múre jedinou skupinou. Mať pamiatku takéhoto charakteru iba pre se Číňania sú nanajvýš komunitný národ. Stretávajú sa v parkoch a na námestiach, cvičia, tancujú a hraj foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na prechádzke nočným Pekingom.
foto: archív BUBO Magický ženšenový vývar, z ktorého omladnete a vyzdraviete. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Večerná N-Soul tower. Hlavné mesto Južnej Kórei je jedným z tohtoročných rozšírení programu. foto: Z Incheon je hodnotené ako jedno z najlepších letísk na svete. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Čaká nás prelet cez ohnivý kruh až ku teplučkému, tyrkysovému Karibiku.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Postaráme sa o Váš komfort aj bezpečie.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Drsná no úchvatná. Kamčatka.
foto: archív BUBO Tu sa Rusko, nekončí, tu sa začína. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Viac o viere v tomto chladnom kúte zemegule si povieme v Kostole Svätej trojice. foto: Zuzana HÁBEKO Ochutnáte lahodný kavíár v miestnej tržnici? foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Zima tu vie byť naozaj tuhá. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Práve tu žijú kráľovské kamčatské kraby, považované za jednu z najväčších delikates na svete.
foto: Naservírujeme vám luxusné gurmánske zážitky. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO ... sme predsa v Rusku... foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Prichádza zaslúžený oddych. Sme v nádhernom, farebnom Mexiku.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Teplo, pohoda, nádherné more a horúce latino rytmy. Oddychujeme a užívame si každý moment v kvalitný Toto je pláž pred naším hotelom Paradisus Cancún.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Kvalitné all-inclusive s vynikajúcim jedlom. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na pláži si rozlievame Don Perignon a život nám chutí ešte akosi viac.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Každý rok si pripomíname výročie nežnej revolúcie krstením nového katalógu na budúci rok. Tentokrát Koľko bohov z mayského panteónu už poznáte? 
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Mayovia boli okrem iného majstrami v astronómii. Pohyby planét, nebeských telies, plynutie času a mo Ostanete oddychovať na pláži, alebo sa vyberiete na fakultatívny výlet do Tulumu, jedinej mayskej pa Spoločnosť nám budú robiť nosále coati aj iguany.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Tyrkysové more, šťavnatá zeleň. Okúpete sa na mieste, kde pristávali mayské obchodné loďky? Yucatánsky polostrov je posiaty posvätnými jaskyňami so sladkou vodou. Ulovte s nami ďalší zážitok a Nasledujúca zastávka, Peru.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prelietame do Limy a následne do Cuzco. Večer sa môžete prejsť po nádhernom námestí Plaza de Armas n Najlepšie hotely sveta: Palacio Nazarenas koloniálny luxus Čarovnú atmosféru miesta dotvára nenásilný mix koloniálneho a inského štýlu. foto: Ľuboš FELLNER – B foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ochutnáte tradičné pisco sour, hroznovú pálenku s vaječným bielkom?
foto: Laura LACKOVIČOVÁ – BUBO Alebo rovno pečené morské prasiatko cuy? Gurmánske zážitky každý deň.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Mierime za piatym novodobým divom sveta, úchvatným Machu Picchu. Cestou sa nám naskytajú nádherné vý Stretnutia s domácimi.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Máte už svoju fotku s lamou?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Sme v dedinke Ollantaytambo, kde nastúpime na luxusný vlak do Machu Picchu.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – Vozne len pre nás, občerstvenie na palube a neuveriteľná krajina pozdĺž rieky Urubamba za oknami. Aj Naši profi lokálni sprievodcovia nás vítajú vo vlaku.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Skryté tajomstvá Inkov a ich zabudnutej civilizácie. Vyhrá v ankete o najkrajší div aj tento rok?
fo Poľnohospodárske terasy aj posvätné budovy. Ako sa inkom podarilo vybudovať celé mesto takto vysoko Zákutiami inkskej ríše.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vysvetlíme vám rozdiel medzi lamou, alpakou a vicunou.
foto: Martin ŠIMKO – BUBO Farebný trh.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Autentická atmosféra farebného trhu.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Gastronómia v Peru patrí v svetovej špičke. Ochutnáte ceviche?
foto: archív BUBO Trojchodové BUBO menu, šampanské a argentínske červené na ceste naspäť do Ollantaytambo. Servis na ú Prelietame do Ria. Čakajú nás horúce brazílske noci a temperament Cariocas.
foto: Ľuboš FELLNER – BU Vitajte v Riu!
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Najlepšie hotely sveta: Belmond Copacabana Palace Náš výhľad z hotela priamo na Copacabane.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ochranca a patrón Ria. Spasiteľ nás všetkých. Západ slnka nad Copacabanou.
foto: Ivan STRÁPEK – BUBO Nasadáme na vláčik za naším predposledným novodobým divom sveta.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Cestou sa pokocháme aj nádhernými výhľadmi.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Sme na Corcovade.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rio je drzé a sexy. Jeho temperament vás dostane.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Šiesty z divov sveta nad nami. Socha Krista Spasiteľa na hore Corcovado.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUB Zalietate si vrtuľníkom v meste s najkrajšími panorámami na svete?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Neuveriteľný zážitok.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Ochranca a patrón Ria. Spasiteľ nás všetkých.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Kde je futbal náboženstvom.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Výhľady z Cukrovej homole.
foto: Laura LACKOVIČOVÁ - BUBO Aj vy sa budete chcieť na Rio len dívať a dívať.
foto: archív BUBO Okúpete sa na Copacabane alebo v rooftop bazéne?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na ceste, ako je táto, sa vytvorí najlepšia partia.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Neuveriteľné panorámy mesta bohov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Aj ubytovanie je na tejto ceste dôkladne vyberaným zážitkom.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tradičná churrascaria alebo brazílske barbecue, ktoré sa zaradí k Vaším top gurmánskym zážitkom.
fot Posledný plážový oddych vo Fortaleze.
foto: archív BUBO Exotické tváre Brazílie.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Najlepšie hotely sveta: St.Regis, Rím...záver v grandióznom štýle Rimanov? Za viac ako 120 rokov jeho existencie tu boli ubytované mnohé osobnosti zo sveta umenia, politiky či foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Hotel Regina Baglioni v Ríme.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Naše hotely sú v centre, a tak sa hneď večer môžete prejsť ku najslávnejšej fontáne v Ríme či Španie Posledný z našich divov. Naša cesta sa blíži k záveru. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Krása v detailoch.
foto: Ľuboš FELLNER - BUBO Gigantický amfiteáter Fláviovcov, vybudovaný za vyše 8 rokov a neskôr nazývaný Koloseum, je jednou z Dôkladná prehliadka večného mesta s profesionálnymi miestnymi sprievodkyňami. Stavíme sa, že aj keď Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. f Tu sa formovala západná civilizácia a základné kultúrne hodnoty moderného sveta. Starovekí Rimania, Kto by nepoznal legendu o Romulovi a Rémovi,, vychovávaných vlčicou?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Elegancia a luxus v nádhernom, starosvetskom Ríme.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Jednoduchá a pritom geniálna. Taká je talianska kuchyňa.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Jordánsko, India, Čína, Mexiko, Peru, Brazília a Taliansko. Ktorá z krajín si získala vaše srdce? Na Prečo nezískať tento diplom? Doprajte si cestu svojho života.
foto: BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1237708
Cena od: 22 870 €
Príplatky od: 1 120 €
Doprava: letecká
Termín: 31.10.2022 21/20 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 68993056

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Exotika
Petra Typ ubytovania:
Jordánsko, Ma'án, Petra - Wadi Musa
Peking
Čína, Peking
Chichén Itzá
Mexiko, Yucatán, Chichén Itzá
Cuzco
Peru, Cusco
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Generované systémom ProfiTour