Za poklady Mexika

Chichen Itza Teotihuacan Oaxaca Puebla Kostel Panny Marie Tehuacán Tichý oceáln Tichý oceán gastronomie San Cristobal de Las Casas kaňon Sumidero typické trhy Laguna Bacalar Tulum Cenote Valladolid Mérida Mezcal
Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1228049
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis okruhu

1.deň
Odlet z Prahy do Mexiko City (s prestupmi), prílet do jedného z najväčších miest na svete, transfer, ubytovanie a nocľah.

2.deň
Celodenná prehliadka Mexiko City - metropolitná katedrála Templo Mayor - obradné centrum Aztékov, prezidentský Palacio Nacional, veľkolepý bulvár Reforma, moderná časť mesta Chapultepec. Navšteva Antropologického múzea, ktoré sústredí najlepšie zbierky mexických predkolumbovských kultúr. Popoludní prehliadka najväčšej archeologickej zóny - Teotihuacan (prezývané mesto bohov), s gigantickými pyramídami "Slnko" a "Mesiaca".

3.deň
Ráno odchod do Oaxaca. Cestou raňajky v oblasti národného so sopkami Iztaccíhuatl a Popocatépetl, návšteva pôvabného historického koloniálneho centra mestečka Puebla (UNESCO), biosférická rezervácia Tehuacán s mohutnými kaktusmi vysokými až 10m, ktoré sú symbolom Mexika. Vo večerných hodinách príchod do mesta Oaxaca, ubytovanie a nocľah.

4.deň
Návšteva nádherného obradného centra Zapotekov. Dochované štruktúry pyramíd, piktogramy a postavy vytesané do kameňa spolu s unikátnou polohou a panoramatickými výhľadmi prinášajú mimoriadny zážitok. V okolitých údoliach sa spracováva drevo a agáve, z ktorej sa vyrába čoraz obľúbenejšia pálenka s „červom“ Mezcal (degustácia). Popoludní návrat do centra Oaxaca, prehliadka pešej zóny a vyhláseného trhu. Nocľah.

5.deň
Prejazd cez pohorie Sierra Madre del Sur k najkrajším plážam pobrežia Tichého oceánu. Ráz prírody sa mení nadmorskou výškou. Suchú krajinu striedajú borovicové lesy a tropické pásmo s plantážami kávy. Popoludní ubytovanie v rodinnom hotelíku pri dlhej piesočnatej pláži. Individuálne voľno s možnosťou návštevy výborných reštaurácií so širokou ponukou miestnych špecialít. Nocľah.

6.deň
Individuálne voľno a odpočinok na pokojnej pláži Tichého oceánu. Fakultatívne možnosť výletu do blízkej prírodnej lagúny – plavba na pramikoch medzi mangrovmi, pozorovanie krokodílov, vodného vtáctva, stretnutie s miestnou komunitou. Ubytovanie, nocľah.

7.deň
Dopoludnia individuálne voľno. Fakultatívne možnosť výletu člnom na oceán a pozorovanie morských živočíchov (delfíny, korytnačky, veľryby), kúpanie a šnorchlovanie v malebných zátokách, možnosť rybárčenia a prípravy lahodných pokrmov z čerstvých úlovkov. Čas na objavovanie krás a ukrytých pokladov tichomorského pobrežia. Popoludní odchod do Tehuantepeckej úžiny, ubytovanie, nocľah.

8. deň
Putovanie pokračuje do štátu Chiapas , najchudobnejšieho, ale jedného z najzaujímavejších štátov mexickej federácie, ktorý je domovom mnohých mayských etník. Cieľom je bývalé kráľovské mesto San Cristobal de Las Casas ležiace vysoko v horách. Cesta vedie okolo hlavnej atrakcie regiónu kaňonu Sumidero , ktorý vyrezala voda rieky Grijalva. Po jej hladine je možné vyraziť motorovým člnom medzi kolmé skalné steny vysoké až 1000 m. Popoludní ubytovanie v historickom centre San Cristobal, krátka orientačná prechádzka. Nocľah.

9.deň
Prehliadka pešej zóny a pestrofarebného indiánskeho trhu s množstvom sezónnych plodín, korenia a kvetov. Návšteva okolitej, čiastočne autonómnej oblasti, kde doposiaľ prežíva pôvodný spôsob života. Indiánske dediny, ich obradné miesta, možná ochutnávka tradičnej jednoduchej kuchyne a pre záujemcov peší výlet na posvätný kopec sv. Cecília, patrónky žien a hudby. Popoludní individuálne voľno. Nocľah.

10.deň
Po raňajkách odchod smer Palenque . Popoludní strávime niekoľko hodín pri efektných kaskádach Aqua Azul. Prechádzka pozdĺž rieky ponúka niekoľko vyhliadok na početné vodopády a osviežujúce kúpanie v pokojných zátočinách kúzelnej „modrej vode“. Neskoré obed v lone tropickej prírody, ubytovanie v Palenque, nocľah.

11.deň
Prehliadka Palenque - jedno z najkrajších miest tzv. mayského sveta. Po jeho úpadku džungľa úplne pohltila tisíce stavieb, ktoré sa stali domovom opíc, tukanov a papagájov. Prehliadka zreštaurovaných mayských chrámov a kráľovského paláca. Záhady rastu, expanzie a pádu tejto skvelej civilizácie lákajú vedcov a návštevníkov z celého sveta rovnako ako staroveká architektúra. Popoludní prejazd na polostrov Yucatán . Ubytovanie a nocľah.

12.deň
Cestou k pobrežiu Karibiku zastávka pri Lagune Bacalar , sedem odtieňov modrej a hlboké krasové závrty. Popoludní príchod do mesta Tulum , ubytovanie, nocľah.

13.deň
Individuálne voľno pri tyrkysových vodách Karibského mora. Raj plný kokosových paliem, slnka a bieleho piesku. Kúpanie, odpočinok a prechádzky po najkrajších prírodných plážach, ale aj príležitosť nahliadnuť pod morskú hladinu. Ubytovanie, nocľah.

14.deň
Prehliadka centra starobylého prístavného mesta Tulum , ktorého pyramída vystavaná nad útesom mora nechýba v žiadnej publikácii o Mayskej riviére. Možnosť výletu k niektorej z „CENOTE“ unikátny prírodný úkaz s osviežujúcim kúpaním. Návšteva a kúpeľ v krasovej jaskyni, plnej krištáľovo čistej vody je skutočným zážitkom a stále viac vyhľadávanou atrakciou. K večeru prejazd do pokojného koloniálneho mestečka Valladolid . Ubytovanie, nocľah.

15.deň
Po raňajkách prehliadka chrámového mesta Chichén Itzá , najnavštevovanejšie archeologické zóny na polostrove Yucatán, ktorá bola zvolená novodobým divom sveta. Pyramídy zasvätené kmeňovým bohom, ihrisko na loptové hry, observatórium, veľké obetné studne „cenote“, chrám bojovníkov a mnoho ďalších stavieb bolo kedysi obradným centrom zaniknutej mayskej ríše. Transfer na letisko do Méridy , odlet cez Mexico City do Prahy (s prestupmi).

16.deň
Prílet do Prahy
Generované systémom ProfiTour