Tajemství mayských měst

Chichen Itza Calakmul Campeche Cancun Cenote Suytun Valladolid Chichen Itza Quintana Roo Ik-Kil Cenote Ik-Kil Jezero Ria Celestun Mangrovníky jezero Celestun Merida Mexiko Campeche plameňáci Riviera Maya Typický mexický suvenýr Uxmal UNESCO Uxmal Yucatan Mérida
Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1218107
Cena od: 2 120 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

24.09.2022 10 dní First Minute 2 120 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:

1. DEŇ
Prílet do destinácie, transfer do hotela v oblasti Cancunu. Odpočinok na pláži.

2. DEŇ - CANCUN - CENOTE CASA TORTUGA-TULUM-VALLADOLID
Odchod k návšteve archeologickej zóny Tulum , preslávenej jediným mayským mestom postaveným na pobreží Karibského mora. Prehliadka. Prejazd k jednej z unikátnych podzemných riek „cenote“, kde sa budete môcť osviežiť. Neskoré popoludnie prejazd do Valladolid , ubytovanie.

3. DEŇ - VALLADOLID - LOLTÚN - UXMAL
Dopoludnia prejazd malebnými mestami a ich hlavnými cestami a námestiami. Zastávka v jaskyniach Loltún , úžasná cesta podzemným svetom Xibalbá , prehistorické nástenné maľby, miesto rituálnych obradov starých Mayov. Bohatá kvapľová výzdoba. Popoludní prejazd do Uxmalu , fakukltatívna možnosť na hudobnej a svetelnej show v archeologickej zóne.

4. DEŇ - UXMAL - CAMPECHE
Prejazd do Uxmalu , kde si prezriete archeologický areál kultúrne významného mesta (pamiatka UNESCO). Uvidíte tu napríklad Guvernérov palác, Pyramídu kúzelníka alebo Korytnačí dom a ďalšie pozostatky mayského mesta. Potom pokračovanie do Campeche , hlavného mesta rovnomenného štátu a miesta, ktoré si stále zachováva svoj typický koloniálny ráz s krásnymi patricijskými domami a strohými kostolmi. Návšteva uzavretého a opevneného Starého mesta s vežami a múrmi na obranu kolónie pred pirátmi.

5. DEŇ - CAMPECHE-CELESTUN-MÉRIDA
Prejazd do Celestúnu , známej prírodnej rezervácie, kde sa prejdeme loďou medzi mangrovníkmi. Možnosť obdivovať ružové plameniaky. Popoludní príchod do Méridy , slávneho "bieleho mesta", pomenovaného podľa svojich koloniálnych budov svetlej farby. Návšteva Zocalo a katedrály, vlastného paláca a Casa de Montejo.

6. DEŇ - MÉRIDA-CHICHEN ITZA - CENOTE CHUKUM - POBREŽÍ CANCUNU/MAYSKÁ RIVIÉRA
Odchod z Méridy do Chichen Itza , hlavného mesta mayskej kultúry, kde môžete obdovovať veľkú pyramídu Kukulkán, Chrám bojovníkov a ďalšie pamätihodnosti. Zastavíme sa v cenotes na osviežujúce kúpanie a obed v miestnej reštaurácii a potom budete pokračovať na pobreží v pobyte pri mori/all inclusive.

7.-10. DEŇ
Ubytovanie v hoteli **** all inclusive na pobreží, vlastný program.

10. DEŇ
Voľno do transfseru na letisko, odlet z Cancúnu do Prahy.

11. DEŇ
Prílet do Prahy.

Cena zahŕňa:
leteckú prepravu Praha – Mexiko – Praha,
letiskové a palivové taxy,
ubytovanie na 3 noci v hoteli ***,
strava (plná penzia) počas okruhu,
vstupy podľa programu,
služby anglicky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu,
6 nocí v hoteli Occidental Tucancún **** so stravou all inclusive.

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie,
nápoje,
prepitné.

Poznámka:

Minimálny počet účastníkov: 8

Generované systémom ProfiTour