Holbox & Mayské pyramídy

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1201858
Cena od: 2 399 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

20.08.2022 11 dní 2 559 € +449 € odlet: Praha letecká
22.10.2022 11 dní 2 399 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO CANCÚNU - PLAYA DEL CARMEN
Ráno odlet z Prahy. Neskoro popoludní prílet do Mexika na letisko v Cancúne a transfer do Playa del Carmen do hotela 3*, ktorý leží v centre mesta, cca 55 minút jazdy z letiska. Ubytovanie a večer voľný program.

2: PLAYA DEL CARMEN - HOLBOX
Raňajky, odchod z Playa del Carmen. Po cca 1,5 hodine príjazd do Chiquila a plavba loďou na ostrov Holbox, transfer do hotela, ubytovanie s raňajkami, voľné popoludnie, kúpanie, zoznámenie sa s okolím.

3: HOLBOX
Celý deň voľno, relax, možnosť fakultatívnych výletov: za veľrybími žralokmi, s ktorými môžete plávať aj šnorchlovať, alebo výlet po ostrove golfovým vozítkom / návšteva vtáčej rezervácie (výlety nie sú zahrnuté v cene).

4: HOLBOX
Raňajky, odpočinok na pláži alebo možnosť fakultatívnych výletov: celoročne do rezervácie Rio Lagartos za ružovými plameniakmi, alebo za veľrybími žralokmi, s ktorými môžete plávať aj šnorchlovať.

5: HOLBOX - EK BALÁM - MÉRIDA
Skoro ráno vyrazíme do prístavu a trajektom do Chiquilá, potom autom na pyramídy do Ek Balám. V mayštine tento názov znamená Hviezda jaguár, je to relatívne malé nálezisko, ale na vrchole Akropoly sa nachádza úchvatná obria plastika v štýle Chenes, ktorá zobrazuje významného vladára tohto kráľovstva v momente transformácie. Potom nasleduje transfer do hlavného mesta štátu Yucatán - Mérida. Ubytovanie v centre mesta v hoteli 3*, prehliadka večernej Mérida.

6: MÉRIDA - UXMAL - MÉRIDA
Raňajky v hoteli, odjazd do Uxmal a prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými stavbami: Guvernérov palác, Čarodejníkova pyramída, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu budovu takzvaného puuckého štýlu. Po skončení prehliadky mesta Uxmal nasleduje návšteva čokoládovej farmy, potom návrat do Mérida a noc v centre mesta v hoteli 3*.

7: MÉRIDA - CHICHÉN ITZÁ - PLAYA DEL CARMEN
Raňajky v hoteli, odchod z Mérida do Chichén Itzá, najväčšieho a najslávnejšieho mayského mesta v severnej časti Yucatánu. Tento chrámový komplex mayských pamiatok bol tiež vybraný medzi 7 novodobých divov sveta. Najznámejšou pyramídou v tomto komplexe je Kukulkánov chrám, nazývaný tiež El Castillo, Chrám bojovníkov, ihrisko na pelotu, alebo Caracol - mayské observatórium. Po prehliadke obed bufetového štýlu s yucatánskymi špecialitami vrátane nápojov (pivo/nealko), nasleduje návšteva slávneho cenotu Ik-Kil, potom transfer do Playa del Carmen. V prípade časových možností návšteva tequilérie spojená s výkladom a ochutnávkou tohto slávneho nápoja. V podvečer ubytovanie v 4* hoteli v Playa del Carmen (s bazénom) s raňajkami cca 6-8 minút od mora, alebo za príplatok v hoteli priamo na pláži s All inclusive - Reef Playacar 4*.

8: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Dopoludia voľno, kúpanie, o 12:00 hodine check out v hoteli, popoludní transfer na letisko v Cancúne, odlet. (Možnosť predĺženia pobytu pri mori v Playa del Carmen - na vyžiadanie.)

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Možnosť predĺženia pobytu po okruhu v 4* hoteli v Playa del Carmen: - predĺženie je možné na ľubovoľný počet nocí:

príplatok 79,- EUR / osoba v dvojposteľovej izbe / 1 noc s raňajkami
príplatok 139,- EUR / osoba v jednolôžkovej izbe / 1 noc s raňajkami
príplatok 159,- EUR / osoba v dvojposteľovej izbe / 1 noc s All Inclusive
príplatok 219,- EUR / osoba v jednolôžkovej izbe / 1 noc s All Inclusive

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 4 osoby.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK.
Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta. Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS. Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.

DENNÁ SADZBA  EURÓPA  2,60 EUR
                           SVET        5,85 EUR
Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Cancún a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfer z/na letisko v Cancúne
českého/slovenskeho sprievodcu počas poznávacej časti (5. - 7. deň)
transfery
dopravu loďou Chiquilá – Holbox a späť
vstupné do všetkých archeologických nálezísk
7 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch strednej kategórie (Playa del Carmen, Holbox, Mérida)

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
fakultatívne výlety (veľrybí žraloci, a podobne)
stravovanie - okrem uvedených raňajok
cestovné poistenie ECP PLUS 5,- EUR/osoba/deň
Generované systémom ProfiTour