Krásy Liptova a západných Tatier

Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1119628
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v dopoludňajších hodinách príchod do Liptovského Mikuláša, prehliadka centra mesta – kostol sv. Mikuláša, Synagóga, Župný dom, Pongrácovská kúria, ktorá je spojená so súdom legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka, Jezuitský kláštor, Múzeum Čierny orol, kde budova múzea v minulosti plnila funkciu kultúrneho života. Presun do Liptovského Trnovca, fakultatívne vyhliadková plavba po Liptovskej Mare, pokračovanie do očarujúceho Múzea liptovskej dediny v Pribyline, prehliadka múzea so špeciálnym privítaním chlebom so soľou a prípitkom. Odchod na ubytovanie v okolí Popradu.

2.deň:
raňajky, prehliadka Popradu – námestie sv. Egídia, kostol sv. Egídia, Renesančná zvonica. Odchod do Tatranskej Kotliny, návšteva Belianskej jaskyne - jedinej sprístupnenej vysokohorskej kvapľovej jaskyne v Tatranskom národnom parku. Presun do Ždiaru, návšteva múzea Ždiarskeho domu, kde sa možno zoznámiť so spôsobom života Goralov žijúcich pod úpätím Belianskych Tatier, predstavuje pôvodnú architektúru, interiér a kroje. Presun peši alebo lanovkou ku Chodníku korunami stromov v Bachledovej doline, odkiaľ sa naskytne krásny výhľad na štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie. Návrat na ubytovanie, individuálne voľno.

3.deň:
raňajky, odchod do Liptovského Hrádku, návšteva hradu a kaštieľa Liptovský Hrádok, presun do Demänovskej doliny, prehliadka jednej z najnavštevovanejších jaskýň Demänovskej jaskyne slobody. Následne presun a návšteva jedinečnej podhorskej osady - Vlkolínec (UNESCO), kde akoby zastal čas a zachovali sa tu unikátne zrubové domy, hospodárske objekty a sady z polovice minulého storočia. Jedinečnosťou Vlkolínca je tiež to, že tu stále žije niekoľko stálych obyvateľov a ich zloženie je od malých detí až po dôchodcov. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.
Generované systémom ProfiTour